Technologia

Ekologiczne domy drewniane

Domy z drewna cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, w związku z ich wysokimi parametrami energooszczędności, krótkim okresie potrzebnym do produkcji i łatwością montażu. Już po kilku tygodniach od pierwszych prac budowlanych domy te nadają się do zamieszkania. Schemat technologiczny, który przedstawiamy powyżej pokazuje technologię najczęściej używaną przez DREWNEX do budowy izolowanych domów drewnianych.

Oferowane przez nas domy jednorodzinne z bali są bezpieczne i zdrowe. Wyróżniają się nie tylko przyjaznym mikroklimatem, domy z bali mogą być izolowane przed zimnem, hałasem, impregnowane przeciwogniowo. Budowa domów drewnianych z wykorzystaniem bali daje możliwość szybkiej realizacji Państwa projektu i zapewnia wysoką jakość na długie lata

Konstrucja ścian

Ściana zewnętrzna budynku wykonana jest z litego lub klejonego bala świerkowego o różnych kształtach i grubościach. Bale te są prefabrykowane na automatycznej linii ciesielskiej Hundgger K2i, która gwarantuje najwyższą jakość i precyzję wykonania. Wewnątrz znajduje się kilka warstw izolacyjnych: folia paro-przepuszczalna, wełna mineralna oraz folia paroizolacyjna. Niezależna konstrukcja pionowa stanowi oparcie dla ścian wewnętrznych i izolacji. Ściany wewnętrzne budynku mogą być wykończone deskami obiciowymi lub płytą kartonowo-gipsową, mogą być malowane, tapetowane, okładane kamieniem lub ceramiką, co pozwala ostatecznie uzyskanie pożądanego charakteru i stylu wnętrza.

Konstrukcja dachu

Więźba dachowa w domach produkowanych przez DREWNEX jest prefabrykowana na automatycznej linii ciesielskiej. Strop i dach są zaprojektowane i wykonane ze specjalnym uwzględnieniem walorów izolacji cieplnej i akustycznej. Podobnie jak ściany, dach jest izolowany folią paro-przepuszczalną oraz wełną mineralną. Dach jest solidną konstrukcją zdolną udźwignąć każdy rodzaj pokrycia dachowego, np. dachówki ceramicznej lub cementowej. Rolą architektoniczną belek sufitowych jest łączenie ścian nośnych, jak również pełnienie funkcji dekoracyjnej, gdyż są one widoczne wewnątrz pomieszczeń.